Przyczny, objawy, leczenie zgagi.

Objawy zgagi

Zgaga jest bardzo często objawem tak zwanej choroby żołądkowo – przełykowej (refluksu), która polega na cofaniu się soków żołądkowych. Schorzenie to jest odczuwane przede wszystkim jako uczucie kwaśności, zarówno w gardle, jak i przełyku. Ale to nie jedyny objaw zgagi.

Dla niektórych zgaga może oznaczać nie tylko palenie bądź pieczenie w przełyku. Bardzo często wiąże się także z nieprzyjemnym smakiem w ustach oraz z promieniowaniem bólu do klatki piersiowej, żuchwy oraz krtani. Ta choroba żołądkowa najczęściej wynika z nieprawidłowego funkcjonowania dolnego zwieracza przełyku.

Najczęściej diagnozowane oznaki zgagi to:

Ze zgagą walczy coraz więcej osób, gdyż jak się okazuje, schorzenie to często jest następstwem prowadzonego przez nas trybu życia. Zbyt szybkie jedzenie, sięganie po gazowane napoje oraz tłuste, ciężkostrawne potrawy – to główni winowajcy zgagi.

Gdy zgaga dokucza nam coraz bardziej, wówczas z całą pewnością warto zdecydować się zasięgnąć porady lekarza. Być może konieczne będzie zmienienie dotychczasowych nawyków żywieniowych, a więc ograniczenie tłuszczy, przypraw oraz używek.


Copyright © by zgaga.org.pl 2015 | Wszelkie prawa zastrzeżone | kontakt@zgaga.org.pl | Do góry