Przyczny, objawy, leczenie zgagi.

Domowe sposoby na zgagę

Zgaga nie jest traktowana jako poważne schorzenie. Z tego więc względu tylko nieliczne osoby decydują się udać do lekarza specjalisty. Jeśli dolegliwość ta nie dokucza nam zbyt często, wówczas z całą pewnością możemy spróbować zwalczyć ją za pomocą domowych sposobów.

Dobroczynne działanie na zgagę mają głównie zioła, zwłaszcza te, które w swoim składzie zawierają tak zwane śluzy roślinne. Można więc sięgnąć na przykład po napar z kwiatów lipy, można także przygotować kisiel z siemienia lnianego. Takie kuracje zazwyczaj przynoszą ulgę, ale tylko w przypadkach lekkich, kiedy zgaga dotyka nas rzadziej niż dwa razy w tygodniu.

Można również sięgać po napar z owocu jałowca. Bez względu jednak na to, po jaką roślinę sięgniemy, pamiętajmy, iż w takich kuracjach należy zachować zdrowy rozsądek oraz umiar. W przeciwnym razie odczujemy efekty odwrotne od zamierzonych.

Nie tylko zioła mogą skutecznie łagodzić objawy zgagi. Pomocne w takich przypadkach okazują się także mikstury sporządzanie z wody, octu jabłkowego oraz łyżki miodu. Mimo to, w niektórych przypadkach warto mieć pod ręką środki farmakologiczne na zgagę, które pomogą blokować wydzielanie w żołądku kwasu solnego.

Chociaż domowych sposobów na zgagę jest sporo, to jednak najlepszym rozwiązaniem wydaje się być przejście na odpowiednią dietę, a więc zrezygnowanie z tłustych potraw, przypraw oraz używek.


Copyright © by zgaga.org.pl 2015 | Wszelkie prawa zastrzeżone | kontakt@zgaga.org.pl | Do góry